Funkce štítné žlázy

Štítná žláza (lat. Glandula thyreoidea) nacházející se na přední straně krku je žláza odpovědná za řízení celého organismu. Štítná žláza svou funkci vykonává za pomoci hormonů štítné žlázy (zejména tyroxin a trijodtyronin), které regulují intenzitu metabolismu a zároveň ovlivňují aktivní činnost mnoha systémů v lidském těle. Tyto hormony se vytvářejí z organického jódu přeměnou z jeho anorganické formy. To se děje složitými enzymatickými procesy právě v dvojlalokovom orgánu štítná žláza. Součástí aktivní tvorby těchto hormonů je vychtávanie jodových molekul z krve.

Pro správné fungování každé buňky v našem organismu je štítná žláza spolu s její hormony naprosto nezbytná. Tento proces se dá přirovnat k třídě plné žáků, ve které je přítomen učitel (hormon štítné žlázy). Pokud učitel není v třídě přítomen, nastává chaos, křik a pod.

Porušena štítná žláza (nedostatek hormonu štítné žlázy), umožňují vznik civilizačních chorob v plném rozsahu. Můžeme zde najít nemoci jako osteopenie, osteoporóza, chronická únava, kardiovaskulární onemocnění (infarkt myokardu, mozková mrtvice, vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol atd.), Ženské nemoci (cysty na vaječnících, děloze, prsou atd.), Neinfekční zánět prostaty u mužů a mnohé další.

Porucha štítné žlázy stojí často za problémy s početím, zdravým fyzickým a duševním vývojem plodu, ale i problémy u matky v těhotenství, při porodu a kojení (vypadávání vlasů, kazivost zubů, řídnutí kostí, únava, malátnost, kolísání tlaku, psychické problémy, které také mohou být následkem nesprávné funkce štítné žlázy).

Nejběžnějšími poruchami spojenými s touto žlázou jsou hypertyreóza (příliš aktivní štítná žláza) a hypotyreóza (nedostatečně aktivní štítná žláza). V některých oblastech světa s nedostatkem jódu v přijímané stravě se může štítná žláza výrazně zvětšit, důsledkem čehož je otok krku. Toto onemocnění nazýváme endemická struma.

Každá porucha štítné žlázy způsobuje celkové oslabení organismu. Normalizace její funkce může být většinou obnovena za pomoci produktu Fortuna Vitae – originál prof. Turianici, který je unikátním nástrojem na ochranu, prevenci štítné žlázy a její celkovou regeneraci.

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

Projít do obchodu

Reference

Tekvicový olej mohu jen doporučit, klidně poskytnu na sebe telefonní číslo, pokud budete chtít vědět více o mé zkušenosti. A zároveň bych chtěla poděkovat p. Nogové za její vstřícný přístup, cenné rady ohledně derivátových lázní. Člověk často zjistí, že ty nejcennější rady jsou zdarma, určitě se na ni obraťte, pomůže vám, to je moje zkušenost.

Celá reference >

Daniela, 36 let

Mám problémy se štítnou žlázou, hledala jsem i jinou možnost jak si hladiny hormonu upravit, no a lékařka mi tvrdila, že nic jiného než předepisované léky není. No hledat jsem nepřestávala, hnala nás s manželem touha mít dítě. Pak jak jsem začala užívat Fortuna Vitae jsem se nejen lépe cítila (byla jsem klidnější, lépe jsem dýchala, více jsem vládala), ale podařilo se mi i otěhotnět, i když mi gynekolog ještě mírně upravoval léky hormony.

Celá reference >

Magdalena, 30 let

Jsem velmi vděčná, že jsem Vás našla na internetových stránkách. Každý měsíc si objednávám tento úžasný olej, který je mým elixírem života. I lékař se diví, že mám takové dobré výsledky se štítnou žlázou. Nechci prozradit tajemství, že namísto předepsaných léků beru olej. Mně to pomáhá, proto jej doporučuji každému, kdo má problémy se štítnou žlázou.

Celá reference >

Emma, 59 let