Hormony štítné žlázy

Štítná žláza (glandula thyreoida) produkuje 3 hormony nesmírně důležité pro správnou funkci celého lidského organismu:

  • tyroxin (T4) a trijodtyronin (T3) – hormony, které ovlivňují růst, řídí látkovou výměnu, vývoj mozku, kostí a svalů,
  • kalcitonin – hormon zodpovědný za snižování vápníku v krvi.

Součástí štítné žlázy jsou příštítná tělíska (glandulae parathyreoidae) produkující hormon parathormon (PTH), který narozdíl od kalcitoninu zvyšuje množství vápníku a také reguluje množství fosforu v krvi.

Jakmile z nějakého důvodu klesne hladina vápníku v krevním oběhu, začnou příštítná tělíska vylučovat parathormon, který je odpovědný za předávání vápníku z kostí. Pokud hladina parathormonu klesne ještě více a ani zásoby vápníku v kostech už nestačí, může dojít k tetanii a nebezpečným ochromující svalovým křečím. Nadměrně stoupající hladina vápníku v krvi následně způsobuje vylučování hormonu kalcitoninu štítnou žlázou, a tím se doslova zabrzdí produkování parathormonu.

Z uvedeného vyplývá, že vše souvisí se vším a štítná žláza prostřednictvím hormonů diriguje chod lidského organismu a zasahuje do všech jeho procesů.

Pokud je při jakýchkoliv poruchách štítné žlázy (hypofunkce, hyperfunkce, struma …) přítomen syntetický hormon, hypofýza nedává povel štítné žláze, aby vyráběla vlastní. Tímto procesem tak ztrácí svoji přirozenou funkci, postupně atrofuje a stává se nepoužitelná. Navíc ztrácí možnost na vytváření parathormonu a kalcitoninu příštítných tělísek, které ani při podávání syntetických hormonů nejsou přítomny.

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

Projít do obchodu

Reference

Tekvicový olej mohu jen doporučit, klidně poskytnu na sebe telefonní číslo, pokud budete chtít vědět více o mé zkušenosti. A zároveň bych chtěla poděkovat p. Nogové za její vstřícný přístup, cenné rady ohledně derivátových lázní. Člověk často zjistí, že ty nejcennější rady jsou zdarma, určitě se na ni obraťte, pomůže vám, to je moje zkušenost.

Celá reference >

Daniela, 36 let

Mám problémy se štítnou žlázou, hledala jsem i jinou možnost jak si hladiny hormonu upravit, no a lékařka mi tvrdila, že nic jiného než předepisované léky není. No hledat jsem nepřestávala, hnala nás s manželem touha mít dítě. Pak jak jsem začala užívat Fortuna Vitae jsem se nejen lépe cítila (byla jsem klidnější, lépe jsem dýchala, více jsem vládala), ale podařilo se mi i otěhotnět, i když mi gynekolog ještě mírně upravoval léky hormony.

Celá reference >

Magdalena, 30 let

Jsem velmi vděčná, že jsem Vás našla na internetových stránkách. Každý měsíc si objednávám tento úžasný olej, který je mým elixírem života. I lékař se diví, že mám takové dobré výsledky se štítnou žlázou. Nechci prozradit tajemství, že namísto předepsaných léků beru olej. Mně to pomáhá, proto jej doporučuji každému, kdo má problémy se štítnou žlázou.

Celá reference >

Emma, 59 let