Nedostatek jódu

Nedostatek jódu v celém našem přirozeném potravinovém řetězci zapříčiňuje poruchy štítné žlázy. Její nesprávná funkce umožňuje rozvoj dalších souvisejících onemocnění. V oblasti střední Evropy hovoříme o tzv. enviromentální jodové deficitu. Ten je zapříčiněn nedostatkem přirozených zdrojů jódu.

Jód je obsažen v mnoha potravinách, nejvíce ho asi registrujeme v rybách a mořských řasách. Můžeme si tedy říci, že pokud budeme jíst dostatek ryb a řas, že bude všechno v pořádku. Ano, zní to dobře, ale má to jednu chybičku. Je nám od malička vlastní jídelníček s množstvím ryb a mořských živočichů tak jako je tomu v přímořských oblastech? No není. A tady je rozuzlení celé záhady. Můžeme to přirovnat k tomu, že pokud máme auto, které chodí na benzín a my zjistíme, že nám nejde tak dobře jako bychom chtěli, tak mu palivo vyměníme za letecký benzin. Důsledek asi tušíte. Pokud bychom dnes začali jíst ve velkém množství mořské plody, rázem bychom předávkovaných jódem, což je extrémně nebezpečné. A aby toho nebylo dost, můžeme si říct není jód jako jód. Už jsme naznačili, že známe dvě formy jódu organický nebo anorganický.

V 50-tých letech se začal nedostatek jódu v potravinách nahrazovat tzv. jodidovaná soli. Díky tomu se podstatně snížil kretenismus u novorozenců. Omezily se i další nemoci v souvislosti s nedostatkem jódu.

V posledních letech však opět přibývá onemocnění souvisejících s nesprávnou funkcí štítné žlázy. Ano, čtete správně. Není to z důvodu nedostatku jódu, který se dnes snažíme nějakým způsobem doplnit. Nesprávná činnost štítné žlázy vychází z přetížení způsobeného stresem, napětím, emocionální zátěží a množstvím informací.

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

Projít do obchodu

Reference

Tekvicový olej mohu jen doporučit, klidně poskytnu na sebe telefonní číslo, pokud budete chtít vědět více o mé zkušenosti. A zároveň bych chtěla poděkovat p. Nogové za její vstřícný přístup, cenné rady ohledně derivátových lázní. Člověk často zjistí, že ty nejcennější rady jsou zdarma, určitě se na ni obraťte, pomůže vám, to je moje zkušenost.

Celá reference >

Daniela, 36 let

Mám problémy se štítnou žlázou, hledala jsem i jinou možnost jak si hladiny hormonu upravit, no a lékařka mi tvrdila, že nic jiného než předepisované léky není. No hledat jsem nepřestávala, hnala nás s manželem touha mít dítě. Pak jak jsem začala užívat Fortuna Vitae jsem se nejen lépe cítila (byla jsem klidnější, lépe jsem dýchala, více jsem vládala), ale podařilo se mi i otěhotnět, i když mi gynekolog ještě mírně upravoval léky hormony.

Celá reference >

Magdalena, 30 let

Jsem velmi vděčná, že jsem Vás našla na internetových stránkách. Každý měsíc si objednávám tento úžasný olej, který je mým elixírem života. I lékař se diví, že mám takové dobré výsledky se štítnou žlázou. Nechci prozradit tajemství, že namísto předepsaných léků beru olej. Mně to pomáhá, proto jej doporučuji každému, kdo má problémy se štítnou žlázou.

Celá reference >

Emma, 59 let