Ochrana před radioaktivním zářením a možnosti prevence

V poslední době dostáváme řadu otázek, co dělat v případě zasažení radiací. Můžeme se nějakým způsobem ochránit? A co může způsobit následná kontaminace (ovzduší, půda, budovy, zvířata, rostliny, lidé…)?

Únik radioaktivního záření může pocházet z více zdrojů. Jen v Evropě máme několik desítek jaderných reaktorů, které jsou potenciálním zdrojem úniku radioaktivní formy jodu. Nebezpečné záření se uvolňuje i v důsledku použití nukleárních zbraní.

Navíc se používá i pro lékařské a technické využití.

V běžném životě se setkáváme s různými formami radioaktivního záření i při lékařských vyšetřeních jako jsou:

 • CT – Computerová tomografii
 • PET – pozitronová emisní tomografie
 • rentgen
 • mamograf
 • Scintigrafie (radionuklidové vyšetření)
  I v těchto případech je vhodné se chránit, viz článek níže

V různých odvětvích průmyslu se také můžeme setkat s radiací. Při radioaktivním zamoření (kontaminaci) dochází k uvolnění radioaktivní formy jodu, tzv. radiojodu (131I) do ovzduší. Ten je vychytáván a ukládán především ve štítné žláze.

Jak můžeme bezpečným způsobem předejít ukládání radioaktivního jodu v našem organismu? Vlastně jednoduše – zajištěním dostatečného množství organicky vázané formy jodu pro štítnou žlázu. Tento stav následně zabrání ukládání radioaktivního jodu a jiných radioaktivních látek v organismu.

V praxi se setkáváme s podáváním jodových tablet (jodid draselný – forma anorganického jodu). Jod v tabletách může vést při poruchách a potížích se štítnou žlázou i ke komplikacím a zhoršení zdravotního stavu. Vysvětlení naleznete v článku Organický versus anorganický jod. Navíc se nedoporučuje užívat preventivně!

Jedinou známou bezpečnou formou jodu je produkt Fortuna Vitae. Fortuna Vitae je široce chráněna patenty prof. Turianici.
Forma jodu obsažená v produktu Fortuna Vitae má schopnost ochraňovat buňky a tkáně včetně štítné žlázy od hromadění radioaktivního jodu a jiných radioaktivních látek a zajistit tak normální a přirozenou kondici štítné žlázy i celkový zdravotní stav.
Navíc se doporučuje užívat i preventivně kvůli blahodárných účinků na celý lidský organismus, včetně psychiky.

Užívání produktu Fortuna Vitae 1 den před vyšetřením zajistí nejvyšší přirozenou a bezpečnou ochranu štítné žlázy a ostatních orgánů.

Doporučené dávkování pro dospělé jako prevence:

 • 1 x 10 ml ráno

Pro děti se upravuje dávkování podle hmotnosti takto:

 • do 10 kg 1,3 ml
 • do 20 kg 2,5 ml
 • do 30 kg 5 ml

Doporučené dávkování při zvýšené radiaci:

 • 2 dny 4 x 10 ml během dne
 • 2 dny 3 x 10 ml
 • 3 dny 2 x 10 ml
 • pak pokračujeme 1 x 10 ml ráno

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

Projít do obchodu

Reference

Tekvicový olej mohu jen doporučit, klidně poskytnu na sebe telefonní číslo, pokud budete chtít vědět více o mé zkušenosti. A zároveň bych chtěla poděkovat p. Nogové za její vstřícný přístup, cenné rady ohledně derivátových lázní. Člověk často zjistí, že ty nejcennější rady jsou zdarma, určitě se na ni obraťte, pomůže vám, to je moje zkušenost.

Celá reference >

Daniela, 36 let

Mám problémy se štítnou žlázou, hledala jsem i jinou možnost jak si hladiny hormonu upravit, no a lékařka mi tvrdila, že nic jiného než předepisované léky není. No hledat jsem nepřestávala, hnala nás s manželem touha mít dítě. Pak jak jsem začala užívat Fortuna Vitae jsem se nejen lépe cítila (byla jsem klidnější, lépe jsem dýchala, více jsem vládala), ale podařilo se mi i otěhotnět, i když mi gynekolog ještě mírně upravoval léky hormony.

Celá reference >

Magdalena, 30 let

Jsem velmi vděčná, že jsem Vás našla na internetových stránkách. Každý měsíc si objednávám tento úžasný olej, který je mým elixírem života. I lékař se diví, že mám takové dobré výsledky se štítnou žlázou. Nechci prozradit tajemství, že namísto předepsaných léků beru olej. Mně to pomáhá, proto jej doporučuji každému, kdo má problémy se štítnou žlázou.

Celá reference >

Emma, 59 let