Organický versus anorganický jód

Z předchozích článků si snadno domyslíme, že nejlepším způsobem jak pomoci štítné žláze je dodat jí organickou formu jodu. Je to taková forma jodu, která je vysoce aktivní, má optimální vstřebatelnost a není možné se jí předávkovat.

Obecně je zafixován názor, že největším zdrojem jodu jsou ryby a řasy a různé specifické minerální vody. Dnes se však nemluví jen o jodu jako takovém, ale především o jeho základních formách, a to o organické a anorganické formě.

Posloucháme názor, že anorganická forma jodu pochází z neživé přírody a je obsažena např. v minerálních vodách z důvodu postupného vyplavování ze země nebo přidáním jodidu draselného do kuchyňské soli. Organická forma jodu musí přece být v živých organismech jako jsou rostliny (řasy) a živočichy (ryby).

Tomuto tématu se věnuje již více než 40 let celosvětově uznávaný biochemik prof. Ing. Ivan Turianici, DrSc., Který zjistil, že organická forma jodu je velmi vzácná. Každý živý organismus má schopnost proměny anorganické formy jodu do její organické formy. Toto se děje za velmi složitých enzymatických procesů v živých organismech. Je to podobně jako u člověka. Přeměna jodu v živém organismu se děje pouze do takové míry, jaká je potřebná pro život. To znamená, že řasa, zda ryba má jen minimální množství jodu v organické formě. Ostatní jod, který se tam nachází je v jeho anorganické podobě (připraven na přeměnu v případě potřeby).

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

Projít do obchodu

Reference

Tekvicový olej mohu jen doporučit, klidně poskytnu na sebe telefonní číslo, pokud budete chtít vědět více o mé zkušenosti. A zároveň bych chtěla poděkovat p. Nogové za její vstřícný přístup, cenné rady ohledně derivátových lázní. Člověk často zjistí, že ty nejcennější rady jsou zdarma, určitě se na ni obraťte, pomůže vám, to je moje zkušenost.

Celá reference >

Daniela, 36 let

Mám problémy se štítnou žlázou, hledala jsem i jinou možnost jak si hladiny hormonu upravit, no a lékařka mi tvrdila, že nic jiného než předepisované léky není. No hledat jsem nepřestávala, hnala nás s manželem touha mít dítě. Pak jak jsem začala užívat Fortuna Vitae jsem se nejen lépe cítila (byla jsem klidnější, lépe jsem dýchala, více jsem vládala), ale podařilo se mi i otěhotnět, i když mi gynekolog ještě mírně upravoval léky hormony.

Celá reference >

Magdalena, 30 let

Jsem velmi vděčná, že jsem Vás našla na internetových stránkách. Každý měsíc si objednávám tento úžasný olej, který je mým elixírem života. I lékař se diví, že mám takové dobré výsledky se štítnou žlázou. Nechci prozradit tajemství, že namísto předepsaných léků beru olej. Mně to pomáhá, proto jej doporučuji každému, kdo má problémy se štítnou žlázou.

Celá reference >

Emma, 59 let