Zdravá štítná žláza – předpoklad zdraví od miminka až po seniora

Štítná žláza je žláza s vnitřní sekrecí, což znamená, že hormony vylučuje do krve přímo k cílovým buňkám, které na tento proces reagují speciálními vyvinutými receptory. Hormony štítné žlázy se účastní činnosti většiny buněk v organismu a také ovlivňují i ​​činnost ostatních systémů.

Základní funkcí orgánu štítná žláza je vrátit jód z krevního oběhu periferním tkáním ve formě hormonů štítné žlázy, které takto významně ovlivňují metabolismus většiny buněk v lidském těle.

Štítná žláza hraje zásadní a mimořádnou roli ve vývoji každého jedince. Její hormony jsou nenahraditelné ve vývoji mozkové tkáně a jejich nedostatek nebo nedostatek jódu vede k poškození mozku, které je v tomto případě nevratné a projevuje se klinickou mentální retardací.

Štítná žláza a její řádná funkce jsou proto potřebné k tělesnému vývoji, růstu a také pohlavnímu dospívání. Působení hormonů na jednotlivé orgány je však časově velmi vázány, proto děti, které mají vrozenou poruchu štítné žlázy nesou s sebou enormní riziko nevratného poškození mozkových tkání. Je proto nadmíru důležité odhalit jakoukoli poruchu co nejdříve, aby léčba štítné žlázy mohla být včas zahájena.

Přesto u dětí starších tří let, kde je předpokládaný vývoj většiny mozkových tkání již ukončen, dochází ke zpomalení kostního zrání a růstu. Mentální funkce v tomto věku již narušeny nejsou.

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

Projít do obchodu

Reference

Tekvicový olej mohu jen doporučit, klidně poskytnu na sebe telefonní číslo, pokud budete chtít vědět více o mé zkušenosti. A zároveň bych chtěla poděkovat p. Nogové za její vstřícný přístup, cenné rady ohledně derivátových lázní. Člověk často zjistí, že ty nejcennější rady jsou zdarma, určitě se na ni obraťte, pomůže vám, to je moje zkušenost.

Celá reference >

Daniela, 36 let

Mám problémy se štítnou žlázou, hledala jsem i jinou možnost jak si hladiny hormonu upravit, no a lékařka mi tvrdila, že nic jiného než předepisované léky není. No hledat jsem nepřestávala, hnala nás s manželem touha mít dítě. Pak jak jsem začala užívat Fortuna Vitae jsem se nejen lépe cítila (byla jsem klidnější, lépe jsem dýchala, více jsem vládala), ale podařilo se mi i otěhotnět, i když mi gynekolog ještě mírně upravoval léky hormony.

Celá reference >

Magdalena, 30 let

Jsem velmi vděčná, že jsem Vás našla na internetových stránkách. Každý měsíc si objednávám tento úžasný olej, který je mým elixírem života. I lékař se diví, že mám takové dobré výsledky se štítnou žlázou. Nechci prozradit tajemství, že namísto předepsaných léků beru olej. Mně to pomáhá, proto jej doporučuji každému, kdo má problémy se štítnou žlázou.

Celá reference >

Emma, 59 let